Haber Detayı
19 Ekim 2015 - Pazartesi 10:37
 
SDÜ Diş Hekimliği Avrupa’ya açılıyor
Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hastanesi yılda uyguladığı 150 bin tedaviyle Avrupa’dan gelen hastaları da tedavi ediyor. Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hastane Baştabibi Doç. Dr. Süha Türkaslan, “Hedefimiz tüm dünyadan 60 yaş üstü kişilere hizmet vermektir” diye konuştu.
- Haberi
SDÜ Diş Hekimliği Avrupa’ya açılıyor

SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Araştırma- Uygulama Hastanesi Baştabibi Doç. Dr. Süha Türkaslan, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) projesi ile 500 Bin TL finansmanla Geriatri Kliniği açtıklarını söyledi. Fiziksel ve zihinsel duyarlıların ağız- diş sağlığı ve çene cerrahisi için tüm ekipman ve donanımlara sahip olduklarını kaydeden Doç. Dr. Süha Türkaslan, bu alanda önemli bir nosyonu da yerine getirdiklerini ifade etti. Türkaslan, 198 ünite sahip olan Hastane’de uzun zamana yayılan randevu verilmesi probleminin de tarihe karıştığını ifade etti.

 

ROTA: AVRUPA

            1995- 1996 Akademik Yıl’da kurulan ve bugüne değin 473 Tabip mezun eden Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Turizmi için yeni bir yapı kurdu: Geriatri KliniğiBatı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Mali Destek Programı ile 500 Bin TL finansmanla Geriatri Kliniği açan SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma- Uygulama Hastanesi, 60 yaş ve üzeri hasta çekmeye başladı. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Araştırma- Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Süha Türkaslan, hedeflerinin Sağlık Turizmi olduğunu söyledi. Bu bilgiler ışığında Avrupa ile temaslar kurulduğunu ve SDÜ’nün «ÇEKİM MERKEZİ» olmaya başladığını ifade eden Doç. Dr. Süha Türkaslan, proje üzerinde etkili bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

YILDA 150 BİN TEDAVİ

SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma- Uygulama Hastanesi’nin yılda 150 Bin tedavi uyguladığını belirten Doç. Dr. Türkaslan, şöyle konuştu: “Kampus toplamı 22 Bin M2

Fiziki alan, laboratuvar, klinik tedavi ve insan kaynakları açısından Türkiye’nin en yüksek kapasiteli ve donanımlı ilk 3 yükseköğretim kurumu arasında yer alıyoruz. Diş Hekimliği Fakültesi’nde 38 Öğretim Üyesi görev yapıyor. 101 Asistan (- Uzmanlık yapan Diş Tabibi –‘) var. Araştırma- Uygulama Hastanesi normunda hizmet veriyoruz.      Zira 12 klinik kapasitemiz var. Ünit toplamı ise 198. Batı Akdeniz Bölgesi’nin en donanımlı sağlık kuruluşuyuz.”

DUYARLILAR İÇİN EN GÜZEL

YAPIYI KURDUK

Fiziksel ve zihinsel duyarlıların ağız- diş sağlığı tedavileri ile çene cerrahisinin çok zor olduğunu anımsatan Baştabip Doç. Dr. Süha Türkaslan, şöyle dedi: “SDÜ, bu manada çok önemli bir nosyonu yerine getiriyor.           Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Uygulama Hastanesi, fiziksel ve zihinsel duyarlıların her türlü tedavilerini gerçekleştirebilecek insan kaynakları, altyapı ve donanıma sahiptir. Hastane’de Anestezi Doktoru ve Mikrobiyolog da görev yapıyor. Özellikle fiziksel ve zihinsel duyarlı çocuklarımızın tedavilerini yapıyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SDÜ, Diş, Hekimliği, Avrupa’ya, açılıyor,
Haber Yazılımı