Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 08:58
 
Diş Hekimliği Fakültesi Mezunlarıyla Buluştu
- Haberi
Diş Hekimliği Fakültesi Mezunlarıyla Buluştu

Sadece hasta hizmetleri ve eğitim faaliyetleri ile değil uluslararası düzeyde ses getirecek uygulamalara da imza atan Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, düzenlenen bir etkinlikte eski ve yeni onlarca mezunu ile bir araya geldi.

 

            Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Timuçin Baykul, Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri ve idari personelin katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte, geçmiş günlerin anısı yaşatılırken, yeni dostluk köprüleri de kuruldu.

            SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Timuçin Baykul, Fakültenin başarılı çalışmalarına değinerek kendisini hem mutlu eden hem de çok duygulandıran etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

            Daha sonra 2000- 2001 yılı mezunlarına 15. Yıl anısına hazırlanan plaketler, Fakülte öğretim üyeleri tarafından takdim edildi. Mevcut fakülte binasını ve yeni donanımları inceleyen mezunlar, geçmişte öğrenim gördükleri dönem ile kıyaslama fırsatı buldu.

            Fakülte bünyesinde yer alan Preklinik ve Fantom Laboratuvarları, öğrenci çalışma salonu, klinik logoları ve klinikler, Diş Hekimliği tarihi müzesi, yataklı servis ve genel ameliyathane salonları ile geriatri kliniğini değerlendiren mezun diş hekimleri,  kendilerine mezun oldukları Fakülteyi yeniden gezme ve dönem arkadaşlarıyla buluşma fırsatını sağlayan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Timuçin Baykul’a, etkinlikte görev alan tüm öğretim üyelerine ve personele teşekkür etti. Prof. Dr. Timuçin Baykul bu yıl 20. yaşını kutlayan Diş Hekimliği Fakültesinin bilimsel etkinliklerinin yanısıra sosyal etkinliklerin de devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diş, Hekimliği, Fakültesi, Mezunlarıyla, Buluştu,
Haber Yazılımı