Haber Detayı
11 Şubat 2016 - Perşembe 14:20
 
112 günü kutlandı
11 Şubat “112 Günü” nedeniyle Isparta’da bir takım etkiler düzenlendi.
- Haberi
112 günü kutlandı

112 Çağrı merkezi müdürü Ethem Kılıçarslan başkanlığındaki heyet ilk olarak Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Heyet Ardından Isparta Valisi Vahdettin Özkan’ı makamında ziyaret etti.

 Burada kısa bir konuşma yapan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ethem Kılıçarslan Isparta’da 112 Müdürlüğü Acil Çağrı Merkezi  bünyesinde halen 5 birimin bulunduğunu belirterek,  günlük ortalama Bin 800 civarında çağrı aldıklarını ifade etti. Kılıçarslan “Ocak ayında bünyemize Polis İmdat’ı Şubat ayında ise Jandarmayı katmış bulunmaktayız.   Bu iki kurumun gelmesi ile birlikte 2016 yılında  600 bin çağrı bekliyoruz. Türkiye genelinde ortama bir vakaya 10 dakikada ulaşılırken biz bunu 6 dakikaya kadar indirdik. Bunda  Ambulans, Polis, ve İtfaiye  hizmeti veren kurumların katkısı çok büyük. Şimdi ise 112’yi arayan bir vatandaşımızı 4 saniye içerisinde ilgili operatöre aktarabiliyoruz. Bina ve personel  eksiğimiz bulunmamaktadır desteklerinizle görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz” dedi.

112’nin Avrupa’da kullanılan tek bir çağrı numarası olduğunu belirten Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Projenin hem evrensellik acısında hem de dez avantajlı vatandaşların kısa bir sürede bu hizmette ulaşımı açısından olduğunu vurguladı. Vali Özkan; “Biliyorsunuz bu proje pilot olarak Isparta ve Antalya’da başladı. Daha sonra iyi neticeler ele elde edilmesi ile birlikte giderek ülkemiz geneline yayılmaya başladı. Şuanda  22 ilimize  uygulanmış  durumda. 112, Polis imdat, jandarma, yangın, sağlık hizmetleri, acil afet ve orman teşkilatı gibi kurumların vatandaşa sunmuş olduğu hizmetin koordinasyonu bakımından çok önemli. Bütün birimlerin tek noktada bulunup birlikte hareket etmesi hizmetin kalitesini artırtıyor.  Acil hizmetler insan hayatı ile eş değer anlamda. Acil olaylara   hızlı erişimi sağlayan bir alt yapıya sahip olmamız oldukça önemli. Dolayısıyla bu proje hizmetin hızı,  kalitesi, yaygınlaştırılması ve vatandaşlarımıza hizmetten  basit bir şekilde yararlanması gerçekten çok önemli. Ben bu projenin merkezi düzeyde oluşumunu sağlayan birimlerimize teşekkür ediyorum. Isparta özelinde ise kurumda çalışan personelimiz sistemi kurma ve  sistemi işletmede ciddi bir mesafe kat etti. 112  Çağrı Merkezi, Hizmet memnuniyetinin en yüksek olduğu birimlerimizden birisi, çalışan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyor 112 gününü kutluyorum” dedi.

112 günü etkileri okullarda öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve çarşı merkezinde ise dev ekranlarda Isparta 112 Acil Çağrı merkezini Tanıtan Filmin oynatılması ile devam etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 112, günü, kutlandı,
Haber Yazılımı